HellermannTyton i Danmark.

HellermannTyton Danmark har kontor i Roskilde og blev grundlagt september 2000 som et datterselskab af HellermannTyton AB i Järfälla, Sverige.

HellermannTyton Danmark

Vi arbejder fokuseret på at yde en service af højeste kvalitet. Vore kunders tilfredshed er første prioritet.

Ordremodtagelse og behandling sker fra kontoret i Roskilde. Fra vores lager i Stockholm, Sverige leverer vi varer til vores kunder fra dag til dag.

Det stærkeste Team indenfor rådgivning, udvikling og salg er samlet under et tag. Vores kompetente og erfarne rådgivnings- og teknik eksperter er med til at sikre dig en kvalitetsløsning på den opgave, du betror os, uanset hvad dine tekniske krav måtte være.

 

 

 

Har du spørgsmål til os?

KLIK HER OG SEND OS DINE SPØRGSMÅL. Vi vil besvare dem så hurtigt som muligt.

    

Direktør

 

Bruno Petersen

Telefon: 70 23 71 20

E-Mail:   Bruno.Petersen@HellermannTyton.dk

Key Account Manager - Industri & OEM, Sjælland og Fyn

 

Kim Morton

Telefon: 21 30 43 80

E-Mail:   Kim.Morton@HellermannTyton.dk

 

 

Key Account Manager - Industri & OEM, Jylland

 

Peter Niklasson

Telefon: 26 16 58 08

E-Mail:   Peter.Niklasson@HellermannTyton.dk

Key Account Manager - Grossister & El-installatører, Sjælland og Fyn

 

Klaus Walther

Telefon: 27 80 20 91

E-Mail:  Klaus.Walther@HellermannTyton.dk

Key Account Manager - Grossister & El-installatører, Jylland

 

Anders Løwe

Telefon: 23 31 72 40

E-mail: Anders.Lowe@HellermannTyton.dk

 

 

Kunde Support

 

Kiss Jensen

Telefon: 70 23 71 20

E-Mail:   Kiss.Jensen@HellermannTyton.dk

Produktchef & Marketing

 

Jakob Degn

Telefon: 70 23 71 20

E-Mail:   Jakob.Degn@HellermannTyton.dk

Hold dig i kontakt med os!


Update: 19/08/2017 © HellermannTyton 2016